Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Розробка ПЛАС

Відповідно до статті 20 Кодексу цивільного захисту України, статті 11 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» суб’єкти господарювання, які експлуатують або мають намір експлуатувати об’єкти підвищеної небезпеки розроблення планів локалізації та ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки (ПЛАС).

Метою плану локалізації і ліквідації аварійних ситуацій і аварій є планування дій (взаємодії) персоналу підприємства, спецпідрозділів, населення, центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо локалізації і ліквідації аварій та пом’якшення їх наслідків.

ПЛАС грунтується на:

– прогнозуванні сценаріїв виникнення аварій;

– постадійному аналізі сценаріїв розвитку аварій і масштабів їх наслідків;

– оцінці достатності існуючих заходів, які перешкоджають виникненню і розвитку аварії, а також технічних засобів локалізації аварій;

– аналізі дій виробничого персоналу та спеціальних підрозділів щодо локалізації аварійних ситуацій (аварій) на відповідних стадіях їх розвитку.

ПЛАС включає в себе наступні складові:

– аналіз потенційних небезпечних ситуацій на підприємстві;

– виявлення різноманітних аварійних ситуацій та аварій, які можуть виникнути на об’єктах підприємства;

– розгляд сценаріїв розвитку НС та оцінка їх наслідків;

– опис прийнятих заходів на підприємстві для передбачення та запобіганню появи аварійних ситуацій;

– опис необхідних заходів, які будуть вживатись персоналом підприємства та іншими аварійними службами для локалізації та знешкодження аварійних ситуацій.

ПЛАС повинен містити:

– титульний лист;

– аналітичну частину, в якій міститься аналіз небезпек, можливих аварій та їхніх наслідків;

– оперативну частину, яка регламентує порядок взаємодії та дій персоналу, спецпідрозділів і населення (при потребі) в умовах аварії.

ПЛАС погоджують центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки.

ПЛАС переглядається кожні 5 років.

ПЛАС може переглядатися або уточнюватися до закінчення 5 років з дати його розроблення у разі:

– змін в умовах діяльності суб’єкта господарської  діяльності незалежно від їх причин, що призводять до необхідності зміни відомостей, які містяться у плані локалізації і ліквідації аварій;

– внесення змін до чинних або прийняття нових нормативно-правових актів, що впливають на зміст плану локалізації і ліквідації аварій;

– висунення обгрунтованих вимог щодо плану локалізації і ліквідації аварій органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Є питання? Задавайте їх прямо тут, або пишіть чи телефонуйте нам!

Залишити відповідь

Увійдіть або заповніть поля нижче. Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені*

51 коментар