Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Поставити крапку над “і” стосовно питання дії мораторію на проведення перевірок

ТОВ “ЮКФ “Шілд” звернулося з листом до Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва для отримання роз’яснень стосовно дії обмежень на проведення перевірок органами державного нагляду (контролю).

Потреба у таких роз’ясненнях була зумовлена тим, що станом на момент написання листа була відсутня одностайна позиція щодо сфери поширення обмежень, встановлених Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Мінекономрозвитку у своєму листі від 25.09.2015 №3632-07/32022-07, з урахуванням позиції, висловленої у листах Міністерства юстиції України від 09.09.2015 № 10794-0-4-15/8.2 та Міністерства фінансів України від 11.09.2015 №31-11110-07-5/28709, зазначило, що обмеження, встановлені пунктом 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону №71, поширюються на перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік, які здійснюються Державною фіскальною службою та її територіальними органами.

Тобто, відповідно до вищенаведеного листа Мінекономрозвитку обмеження на перевірки, встановлені Законом №71, стосуються лише Державної фіскальної служби.

Водночас, Державна регуляторна служба України (далі – ДРСУ) неодноразово зазначала, що дотримується іншої позиції та вважає, що такі обмеження стосуються усіх контролюючих органів в Україні.

Зокрема, на своєму офіційному веб-сайті ДРСУ вказує, «…зазначена норма у Законі № 71 не є зміною або доповненням до Податкового кодексу України, це положення створює цілком самостійну норму, яка поширюється на всі контролюючі органи, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 408», таким чином вважаючи, що всі перелічені закони оперують терміном «контролюючі органи» і аналіз текстів законів вказує на те, що до контролюючих органів законодавець відніс усі органи державної влади, які уповноважені на здійснення заходів державного нагляду (контролю).

У своєму листі-зверненні ТОВ “ЮКФ “Шілд” просило надати відповіді на три чіткі запитання:

  • Чи поширюється дія пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» на всі органи державного наглду (контролю), чи встановлені вказаною нормою обмеження стосуються виключно перевірок, які проводяться Державною фіскальною службою та її територіальними підрозділами?
  • Чи діють станом на дату написання цього листа інші обмеження щодо перевірок суб’єктів господарювання органами державного нагляду (контролю)?
  • Чи мають право органи державного нагляду (контролю) на сьогоднішній день проводити перевірки суб’єктів господарювання у порядку, передбаченому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»?

Слід зауважити, що лист був перенаправлений Верховною Радою України до Кабінету Міністрів України, і відповідь до ТОВ “ЮКФ “Шілд” надійшла вже від Мін’юсту.

З отриманого листа (його повний текст додається) можна зробити висновок, що:

  • строк дії норми пункту 8 розділу ІІІ “Прикінцеві положення” Закону України від 28.12.2014 №76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” закінчився,
  • положення Закону №71-VIII стосуються лише контролюючих органів у розумінні ДФС та її територіальних органів,
  • саме Мінекономрозвитку відповідно до покладених на нього завдань узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належить до його компетенції, у тому числі і щодо державної політики з питаь нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Повну відповідь Мін’юсту можна переглянути тут

відповідь дія мораторію на перевірки органів державного (нагляду) контролю 2016

 

Є питання? Задавайте їх прямо тут, або пишіть чи телефонуйте нам!

Залишити відповідь

Увійдіть або заповніть поля нижче. Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені*