Чи можна видавати технічні умови на існуючі та введені в експлуатацію об’єкти? Позиція Мінрегіонбуду

юридичний супровід бізнесуТовариство з обмеженою відповідальністю «Юридична консалтингова фірма «Шілд» надає для ознайомлення позицію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо питання правомірності видачі технічних умов суб’єктам господарювання на вже існуючі об’єкти, введені в експлуатацію у встановленому чинним законодавством порядку .

Передісторія

Відповідно до ч.1 ст.30 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, технічні умови визначаються як комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об’єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам, зокрема щодо водо-, тепло-, енерго- і газопостачання, каналізації, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод, телефонізації, телекомунікації, диспетчеризації, пожежної та техногенної безпеки.

Згідно з ч.2 ст.30 зазначеного Закону фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває в її власності або користуванні, має право на одержання технічних умов згідно із поданою нею заявою.

При цьому технічні умови повинні відповідати законодавству, містити достовірну інформацію та обґрунтовані вимоги до об’єктів будівництва, а також відповідати намірам заявника щодо забудови земельної ділянки (ч.3 ст.50 Закону).

Згідно з ч.6 ст.50 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», склад, зміст, порядок надання технічних умов та порядок визначення вартості послуг з їх надання визначаються відповідними центральними органами виконавчої влади.

Щодо чинності технічних умов, то відповідно до ч.7 ст.50, вони є чинними до завершення будівництва об’єкта незалежно від зміни замовника. Зміни до технічних умов можуть вноситися тільки за згодою замовника.

На практиці виникають ситуації, коли об’єкт будівництва завершено та введено в ескплуатацію з дотриманням необхідного порядку відповідно до вимог норм чинного законодавства України, при цьому технічні умови, видані на об’єкт будівництва, виконані суб’єктом господарювання не в повному обсязі.

Зокрема, до нашої організації за юридично-консультативною допомогою звернулося підприємство, яке на момент введення об’єкта будівництва в експлуатацію виконало технічні умови на водопостачання та каналізування об’єкта повністю, за винятком одного пункту. Відповідно до ч.7 ст.50 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», технічні умови з моменту завершення будівництва об’єкта та введення його в експлуатацію втратили свою чинність. Підприємству ж було видано нові технічні умови, не зважаючи на те, що об’єкт вже введений в експлуатацію (тобто, не є об’єктом будівництва), що суперечить самій природі технічних умов.

У своїй відповіді на звернення нашої компанії про надання роз’яснення, чи є правомірними дії уповноваженого органу по видачі ТУ у такому випадку, Мінрегіонбуд зазначає, що “технічні умови не можуть надаватися на існуючий об’єкт, введений в експлуатацію у порядку та відповідно до вимог чинного законодавства України, або бути керівним документом для експлуатуючих організацій”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ можна ТУТ pozytsiya-minregionbudu-shhodo-vydachi-tu

Є питання? Задавайте їх прямо тут, або пишіть чи телефонуйте нам!

Вас можуть також зацікавити

Власник VS Орендар: хто відповідає за дотримання н... Дуже часто між орендарем та орендодавцем виникають суперечності щодо того, хто має відповідати за пожежну безпеку в орендованому приміщенні. І якщо у ...
Новели проекту Кодексу адміністративного судочинст... Відбувся круглий стіл “Новели проекту Кодексу адміністративного судочинства” Представники компанії взяли участь у круглому столі «Новели проекту Код...
Які наслідки недопуску посадових осіб держпожнагля... Допускати чи не допускати, або які наслідки недопуску посадових осіб держпожнагляду до перевірок? Коли на порозі фірми з’являються пожежні інспектори...
Право на інформацію – що це і як ним скорист... Запит на публічну інформацію, як елемент реалізації прав людини Ознакою цивілізованого суспільства є визнання прав людини та можливість їх реалізац...

Оставить комментарий

avatar
  Подписаться  
Уведомлять